GTranslate

Czech Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French Greek Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Russian Spanish Swedish Ukrainian Vietnamese

Partneři

Facebook

 

Muzeum nové generace

Popis

Muzeum nové generace

Zažijte cestu, zažijte příběh! Prožijete středověk i baroko v Muzeu nové generace
Unikátní zážitková expozice, kterou projdete s audio průvodcem. Po prohlídce expozice Cisterciácký řád v přízemí vystoupíte po unikátním spirálovitém schodišti do světa baroka. Muzeum v roce 2016 získalo prestižní ocenění ŽIVA za kreativitu.
 
Celý příběh se začal psát již v polovině 13. století, kdy mniši cisterciáci založili v hlubokých žďárských hvozdech zakladatelský klášter. Nový směr a dynamiku přineslo 18. století a působení opata Vejmluvy, který spolu se stavitelem Janem Blažejem Santini-Aichlem vdechl areálu nový život. Na jeho pokyn Santini vystavěl své vrcholné dílo, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je památkou UNESCO. Za josefinských reforem v roce 1784 byl klášter zrušen a postupně upravován na zámek. V 90. letech 20. století byl žďárský zámek navrácen rodině Kinských.
 
Kombinace zážitkových prvků, které vás vtáhnou do děje, s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí
Přízemí expozice je věnovaná cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro vám umožní pohled do krásného a barevného světa baroka.
 
Vstupte do temných hvozdů, kde nebojácní mniši vybudovali první klášter. Seznamte se s jedním dnem v životě mnicha či objevte krásu cisterciáckého umění. Poté se díky kaleidoskopu přesunete do období prosperity, rozkvětu umění, vědy a architektury, do období baroka. Seznámíte se s opatem Vejmluvou, výraznou osobností bývalého kláštera, potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho či proniknete do matematických tajů Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.


Kontaktní informace

  • GPS: 49° 34' 59.7216" N 15° 56' 14.5896" E

Kde toto místo najdete?

Javascript is required to view this map.