GTranslate

Czech Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French Greek Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Russian Spanish Swedish Ukrainian Vietnamese

Partneři

Facebook

 

Biotop Šiklův Mlýn

Popis

Biotop Šiklův Mlýn

Přírodní koupací biotop představuje novou kategorii koupání, která je založena na respektování přírodních zákonů fungujících po tisíciletí. Základním principem, na kterém koupací biotop pracuje,  je rovnováha mezi příjmem a spotřebou energie ve formě minerálních a organických látek obsažených a vnášených do vody. Každý koupající představuje pro vodu novou energetickou zátěž, která se do nádrže dostává ve formě potu, krémů a dalších látek. Ty je nutné z vody průběžně odstraňovat, aby nebyla narušována výše zmíněná rovnováha a byla tak docílena přirozená čistota vody, respektující hygienické normy. To, co je v chemických bazénech řešeno dávkováním chlóru, soli a přípravků proti řasám, je v uměle vytvořeném přírodním koupališti – koupacím biotopu, řešeno pomocí mikroorganizmů, planktonních organizmů a rostlin.
Biotop Šiklův mlýn je postaven jako dvoukomorový s oddělenou koupací nádrží a biologickou lagunou osázenou rostlinami. Pomalým průtokem vody biologickou lagunou dochází k odběru živin a dalších látek, které jsou tam přiváděny z koupací nádrže. Zpět do koupací nádrže se samospádem vrací voda již biologicky upravená. Abychom maximálně omezili vnášení minerálních a organických látek koupajícími do vody, je nezbytné se před vstupem do vody osprchovat.
Maximální hloubka 3,5 m. Kvalitu sleduje Krajská hygienická stanice: www.khsjih.cz/index.php


Kontaktní informace

  • Adresa: Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem
  • GPS: 49° 28' 28.74" N 16° 9' 52.4844" E

Kde toto místo najdete?

Javascript is required to view this map.